Život bez nasilja

I ove godine u OŠ Popovača održana su predavanja djelatnika MUP-a Kutina u sklopu kampanje ”Živim život bez nasilja”.

Predavanja su održana 22. studenoga 2017. za učenike sedmih razreda te 29. studenoga 2017. za učenike petih razreda. Djelatnici MUP-a Kutina (odjel za maloljetničku delikvenciju) pripremili su prezentaciju kroz koju smo se upoznali s vrstama nasilja (fizičko, psihičko, verbalno…), posljedicama nasilja (ukor, popravni dom, maloljetnički zatvor) te uzrocima (obiteljski problemi, neprihvaćenost u društvu…). Također, prikazali su nam vrste osoba uključenih u nasilje (nasilnik, pomoćnik, promatrač, žrtva, branitelj) te kako se koja osoba ponaša u trenutku nasilja. Naučili smo i kako prepoznati nasilnika u našoj okolini i kako spriječiti nasilje. Predavanje je bilo vrlo zanimljivo i poučno jer smo naučili korisne informacije o nasilju.

Laura Moštak i Sara Kolić, 7.d

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.