Putujemo i učimo – Mystery Skype u OŠ Popovača

14. studenoga 2017. godine učenici sedmih i osmih razreda sudjelovali su u još jednom Mystery Skype-u održanom u našoj školi. Mystery Skype je povezivanje na globalnoj razini u kojem sudjeluju škole iz cijelog svijeta. Cilj Mystery Skype-a bio je saznati o kojoj se državi radi, iz koje pokrajine, a zatim i iz kojeg grada dolazi škola sa kojom se razgovara. Međusobno smo si postavljali pitanja iz područja geografije i povijesti te razmjenjivali ljepote pojedine  zemlje kako bismo saznali što više detalja o njoj. Nakon malih nesporazuma, učenici iz druge zemlje su pogodili koja smo država, grad, a zatim smo i mi pogodili da se radi o Francuskoj. Nakon Mystery Skypa, sprijateljili smo se s učenicima iz Francuske i dan danas komuniciramo preko društvenih mreža.

Nakon dva tjedna, 28. studenoga 2017. u cijelom svijetu održao se Skype – a Thon. Tog dana morali smo pogoditi čak tri škole –  u kojoj se državi i gradu nalaze. Uz malo internetskih problema pogodili smo Indiju, a zatim i oni nas. Sa sljedećom državom, Nigerijom, stigli smo prikazati prezentaciju o Hrvatskoj koju su prezentirali i napravili učenici osmih razreda. S lakoćom smo pogodili i zadnju državu, Egipat, no oni nas nisu stigli pogoditi. Jako nam se svidio ovaj projekt, usavršili smo komuniciranje na engleskom jeziku te naučili ponešto i o kulturi drugih zemalja. Željno iščekujemo sljedeći Mystery Skype kako bismo saznali nešto novo i zanimljivo!

Dina Jurić i Jelena Sučić, 7.d

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.