Women in Space

Ove školske godine naša škola sudjeluje u etwinning projektu Women in Space, stoga smo tijekom veljače i ožujka provodili  aktivnosti  povodom Međunarodnog dana žena i djevojaka u znanosti i Dana žena. Naši partneri u projektu su pet srednjih  i pet osnovnih škola iz Hrvatske, jedna škola iz Srbije, jedna iz Italije te dvije srednje škole iz Turske, s kojima smo dogovorili kako ćemo u veljači izrađivati fizičke i digitalne čestitke te tako poticati kreativno izražavanje i razvijati digitalne vještine. Naši sedmaši rado su prionuli izradi istih te smo čestitke po završetku poslali  našim partnerima.  Posebno nas je razveselila pošta koja je pristizala tijekom veljače u našu školu.

U ožujku su učenici proučili život i rad poznatih znanstvenica koje su zatim prezentirali. Ukratko naše aktivnosti i uratke možete pogledati u galeriji.

učiteljica fizike Ivana Klišanin

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.