Međunarodni dan sreće

Početak proljeća učenici i učitelji naše škole dočekali su plesom na školskom dvorištu obilježavajući Međunarodni dan sreće i Dan osoba s Down sindromom. Za navedenu prigodu obuli smo čarape različite boje i slobodnim stilom plesali uz veseli ritam pjesama koje smo prethodno odabrali. 

Ujedinjeni narodi su 2012. godine 20. ožujak proglasili Međunarodnim danom sreće koji se slavi diljem svijeta. Ljudska težnja za srećom je univerzalna pa se može zaključiti da je potraga za srećom temeljni ljudski cilj. Sreća ne dolazi uvijek sama po sebi, mnogo ovisi o nama samima i onome što svakodnevno činimo, te zapravo možemo naučiti kako biti sretni učeći koje aktivnosti pobuđuju sreću. Naše osobno zadovoljstvo i sreću možemo poboljšati usmjeravajući se na ono što volimo i na one koje volimo. Što nas čini sretnima, kako postati i ostati sretan istražili smo razgovarajući s učenicima i djelatnicima OŠ Popovača. Odgovore na ovo važno pitanje pogledajte u videu koji je uredio učenik 8.a Petar Beronić pod mentorstvom učitelja Darka Rakića. Cijeli događaj snimao je Marko Lukšić iz 8. a razrednog odjela, a učenica 8. b Nika Obranović pod mentorstvom socijalne pedagoginje Martine Šterijovski razgovarala je s učenicima i djelatnicima škole. U nastojanju da škola bude sretno mjesto, učenici i učiteljice Maja i Tamara s učiteljem Igorom uredili  su pano u školskom predvorju. Za dobru atmosferu pobrinula se učiteljica Tena puštajući pjesme koje su odabrali naši učenici.

Neka vam svaki dan bude ispunjen srećom! 😊

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.