Vježba postupanja u slučaju potresa u OŠ Popovača

U utorak, 16. veljače 2021. godine, u matičnoj i područnim školama održane su vježbe postupanja u slučaju potresa. Cilj vježbe bio je provjeriti osposobljenost učenika i djelatnika  za postupanje u izvanrednim situacijama, u ovom slučaju potresa. Uz učenike i djelatnike škole koji su vježbali evakuaciju, u vježbi su sudjelovali i vatrogasci DVD-a Popovača, DVD-a Stružec, DVD-a Potok i DVD-a Gornja Jelenska.

Početak sirene za uzbunu označavao je početak potresa. Učenici i učitelji sklonili su se ispod klupa i čekali prestanak potresa. Nakon prestanka sirene školsko zvono je oglasilo kraj potresa te su se učenici u pratnji svojih učitelja evakuirali kroz glavni ulaz i sporedna vrata škole na školsko igralište. Nakon što je škola pregledana te je ocijenjeno da je povratak u nju siguran, učenici  su se vratili s učiteljima u svoje učionice i nastavili sa svojim školskim aktivnostima.

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.