Obavijest o upisima djece u 1. razred Osnovne škole Popovača za školsku godinu 2021.-2022.

U prvi razred obveznog osnovnog obrazovanja upisuju se djeca koja do 1. travnja 2021. godine imaju navršenih šest godina života, odnosno djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2014. do 31. ožujka 2015. godine  i djeca kojoj je u školskoj godini 2020./2021. odgođen upis u prvi razred osnovne škole.

Učenici se upisuju u prvi razred osnovne škole prema upisnom području, koje se određuje temeljem prebivališta, odnosno prijavljenog boravišta djeteta (mreža škola).

• U matičnu školu OŠ Popovača spadaju:

Ulice: Sisačka, Zagrebačka, Polakova, Braće Weiss, Julija Banderiera, Vinogradska, Trg Grofova Erdodyja, Rajčevac, Mikulanica, Ribnjača, Čupora Moslavačkih

Naselja: Moslavačka Slatina, Podbrđe, Donja Vlahinička.

• Područna škola Gornja Jelenska:

Naselja: Gornja Jelenska, Paklenica i Novo Brdo.

• Područna škola Potok

Naselja: Potok i Donja Jelenska

• Područna škola Stružec

Naselja: Stružec, Zapolic i Belavina.

• Pregled djece prije upisa u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2021./2022. obavljat će se u Domu zdravlja Popovača, od 15. veljače do 12. ožujka 2021. godine. Termin je moguće dogovoriti pozivom na broj 044/494-451 ( službena obavijest o pregledu djece nalazi se među dokumentima u prilogu ove obavijesti ).
  • 3 dana prije dogovorenog termina pregleda roditelj je dužan ispuniti upitnik ( nalazi se u prilogu ove obavijesti ) s anamnestičkim podacima i isti dostaviti na adresu e – pošte: poljanac@zzjz-sk.hr
  • Prijevremeni upis u prvi razred može zatražiti roditelj za dijete koje će do kraja 2021. godine navršiti šest godina života, tako što će Sisačko – moslavačkoj županiji, Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i šport podnijeti Zahtjev (obrazac 6.) najkasnije do 31. ožujka 2021. godine ( obrazac Zahtjeva nalazi se u prilogu ove obavijesti ).
  • Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta

Prije upisa u prvi razred osnovne škole potrebno je provesti postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta provodit će se u matičnoj školi i pripadajućim područnim školama od 15. ožujka do 31. ožujka 2021. godine.

• Molimo roditelje da zbog dogovora o terminu testiranju djeteta kontaktiraju Školu telefonskim putem na brojeve:

044/637 – 264 – pedagoginja

Adresa e – pošte – amadea.izsing@skole.hr

044/637 – 263 – socijalna pedagoginja

• Termin je moguće dogovoriti telefonskim putem ili e – poštom od 22. veljače do 26. veljače 2021. godine između 9,00 i 16,00 sati.
  • Djeca na testiranje dolaze u pratnji jednog roditelja točno u vrijeme unaprijed dogovorenog termina.
  • Nakon utvrđenog psihofizičkog stanja djeteta – UPIS DJECE u prvi razred osnovne škole održat će se  1, 2. i 4. lipnja 2021. godine u matičnoj školi i u pripadajućim područnim školama.

Obavijest o pregledu djece prije upisa u I. razred osnovne škole za šk.god.2021-2022

Prijevremeni upis učenika – Obrazac 6.

Upitnik za roditelje – ZZJZ

Stručna služba OŠ Popovača