Upis učenika u novu školu u Popovači

Osnovna škola Zorke Sever Popovača počinje s radom od školske godine 2018./2019. Škola preuzima područne škole Donja Gračenica, Gornja Gračenica, Voloder i Osekovo te dio učenika Osnovne škole Popovača i Osnovne škole Vladimir Vidrić Kutina.

Osim učenika koji žive na području gore navedenih područnih škola, novu školu pohađat će i učenici iz sljedećih ulica: Kolodvorska, Kutinska, Jelengradska, Bana Jelačića, Radnička, Veliko Brdo, Ravnik, Braniteljska te naselja Krmelovec i Trnajec. Upisna područja su napravljena 2012. godine i sigurno sve ulice nisu navedene te vas molimo da se, ukoliko niste sigurni kojoj školi pripadate, obratite u Osnovnu školu Popovača, koji vam mogu dati precizne upute.

Sve roditelje molimo da ispune upisnicu i odnesu ju u Osnovnu školu Popovača svaki radni dan između 8.00 i 14.00 sati do 17. kolovoza 2018. godine.

Izvor: http://www.smz.hr/site/component/content/article/87-estitka/5659-upis-uenika-u-novu-kolu-u-popovai

___________________________________

Sisačko – moslavačka županija, nedugo nakon primitka uporabne dozvole za Osnovnu školu Zorka Sever, Popovača, podnijela je prema Ministarstvu znanosti i obrazovanja zahtjev za početak rada nove škole. U srijedu, 1. kolovoza 2018. godine, djelatnice Ministarstva izvršile su pregled škole i o istome je sastavljen zapisnik. Na temelju tog pregleda ministrica donosi rješenje o početku rada škole. Nakon dobivanja rješenja škola se registrira i započinje s radom.

Nakon registracije škole učenici, koji po mjestu stanovanja pripadaju novoj školi, trebaju ispuniti upisnicu koju će primiti. Županija će popis učenika zaprimiti od osnovnih škola koje učenici sada pohađaju. Novu školu pohađat će dio učenika iz Osnovne škole Popovača, dio učenika iz Osnovne škole Vladimir Vidrić, Kutina i učenici s teškoćama u razvoju iz Osnovne škole „22. lipanj“, Sisak, koji stanuju na području Grada Popovače. Upisom učenika formiraju se razredni odjeli te sporazumima preuzimaju zaposlenici iz postojećih škola.
Osnovna škola Zorka Sever, Popovača imat će 4 područne škole – Donju i Gornju Gračenicu, Voloder i Osekovo. Učenici koji pohađaju nastavu u područnim školama koriste udžbenik i radne bilježnice kao i do sada. Učenici koji će ići u matičnu školu koriste materijale prema popisu Osnovne škole Popovača.
Za učenike koji su do sada pohađali Osnovnu školu Vladimir Vidrić, Kutina, a kupili su udžbenike i radne bilježnice prema popisu navedene škole, Sisačko – moslavačka županija organizirat će u suradnji s knjižarama i nakladnicima besplatnu zamjenu. Mijenjat će se isključivo neoštećeni novi udžbenici, radne bilježnice i ostali prateći materijali s obveznog popisa.
Roditelji u Osnovnoj školi Vladimir Vidrić, Kutina mogu svaki radni dan od 10.00 do 12.00 sati predati materijale koje žele zamijeniti i ispuniti zahtjev koji se nalazi u školi ili se može preuzeti ovdje. Materijali će se zaprimati do 15. kolovoza. Nakon izvršene zamjene obavijestit će se roditelji o načinu preuzimanja zamijenjenih materijala.

Izvor: http://www.smz.hr/site/najob/arhiva-objava-i-vijesti/5644-nova-kola-u-popovai-pred-otvaranjem-