Terenska nastava učenika petih razreda

Učenici petih razreda naše škole 13. lipnja 2017. godine uputili su se na terensku nastavu u Krapinu. Prvo odredište bio je Muzej krapinskih neandertalaca u kojem su proširili svoje znanje istražujući daleku prošlost ljudskog roda i našega planeta Zemlje. Učenici su razgledali muzej i susreli se s krapinskim neandertalcem i tako si lakše predočili život ljudi u starijem kamenom dobu.  Na početku obilaska prikazan je film o životu neandertalaca te film o nastanku svemira. Obilaskom muzeja učenici su zapravo putovali kroz različita razdoblja Zemljine prošlosti. Učenicima su se najviše svidjeli modeli neandertalaca koji su izgledali kao da su živi. Nakon obilaska muzeja, prošetali su kroz Hušnjakovo brdo gdje su se i zajednički fotografirali. Učenici su nakon obilaska bili puni dojmova te odlično raspoloženi za drugo odredište – Krapinske toplice u kojima ih je dočekao ručak te kupanje. U kasnijim poslijepodnevnim satima, vratili su se kući, umorni, ali sretni i zadovoljni.

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.