Terenska nastava učenika 4. razreda

3. listopad 2017. godine posebno je bio zanimljiv za učenike i učenice četvrtih razreda Osnovne škole Popovača. Učenici su se uputili na dugo očekivanu terensku nastavu, a odredište je bilo glavni grad Hrvatske – Zagreb. Pred njima je bio bogat i zanimljiv dan. 

U jutarnjim satima krenuli smo na izvanučioničku nastavu u Zagreb. Vodile su nas učiteljice Marija Potočki, učiteljica 4.b razreda i naša učiteljica 4.a razreda Marija Brlek. U autobusu smo ponavljali sve što znamo o povijesti grada Zagreba. U Zagrebu nas je dočekala turistička pratiteljica Irena.  Irena nas je prvo odvela na Kaptol gdje smo pričali o Zagrebačkoj katedrali i zidinama oko nje, a zatim smo je razgledali i unutra. Poslije smo se uputili do uspinjače i njome se odvezli na Gornji grad. Tamo smo vidjeli i Grički top koji puca u 12 sati svakoga dana kako bi označio da je podne. Posjetili smo i crkvu Sv. Marka, prošli pored sabora, a bili smo i u Muzeju grada Zagreba koji nas je posebno oduševio. Nakon što smo razgledali grad, krenuli smo autobusom do Arena centra gdje smo gledali film za djecu Mali Big foot.

Bilo nam je predivno i zabavno i sa sigurnošću možemo reći da nam je ovo bio  jedan od najboljih izleta.

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.