Susret sa pčelarima

Leti pčela malena oko cvijeća šarena…

Leti pčela malena,

oko cvijeća šarena,

niti staje, niti sjeda,

dok ne skupi dosta meda…

Susret učenika PRO Stružec s predstavnicima Udruge pčelara „ Lipa“ iz Popovače bio je vrlo zanimljiv. Za taj događaj pripremali smo se desetak dana. Prikupili smo razne predmete koje koriste pčelari u radu, a naše drage mame ispekle su nam kolače s medom. Raznim dekoracijama prigodno smo ukrasili prostor naše škole.

Na početku susreta poželjeli smo dobrodošlicu našim gostima pčelarima. Svojom glumom, pjevanjem i recitiranjem zahvalili smo pčelama što nam daju tako korisnu namirnicu, med.

Zahvalili smo i jeseni na bogatim plodovima koje nam je i ove godine podarila.

Prezentacijom video materijala o pčelama saznali smo mnoge zanimljivosti o njihovu životu. Kroz razgovor sa pčelarom pokazali smo zavidno znanje o pčelama pa smo bili nagrađeni malim pakovanjima meda.

Učenici i učiteljice PRO Stružec

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.