Svjetski dan djece

Povodom Svjetskog dana djece koji se obilježava svake godine 20. studenoga, na satu Hrvatskoga jezika učenici 7.b razreda samostalno su tijekom prošloga i ovog tjedna provodili istraživanje, a uz pomoć učiteljice rješavali složenije probleme istraživanja i problema u digitalnome okružju.

Učenici su izradili prezentacije na temu Konvencije o pravima djece i UNICEF-a. Svaki učenik je potom pripremio usmeno izlaganje na temu te ga održao pred razredom i informirao nas o zanimljivostima koje je pronašao tijekom istraživanja. Učenici su tijekom rada istraživali i objašnjavali pojam UNICEF-a i značenje pojma ljudskih prava te prava djeteta. Svaki od učenika je prema vlastitome izboru odabrao ilustraciju, sliku i/ili video i objasnio barem jedno dječje pravo te usmeno izlagao o važnost postojanja Konvencije o pravima djeteta. Ovakvim nastavnim satom pokušali smo ukazati na važnost promicanja prava na obrazovanje, prava na rad i promicanje ravnopravnosti spolova. Učenici su tijekom rada na zanimljiv i zabavan način prepoznali važnost odgovornosti pojedinca u društvu.

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.