Dan sjećanja na Vukovar

Svaki studeni posvećen je Danu sjećanja na žrtve Domovinskoga rata i Danu sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Kako diljem Republike Hrvatske, tako i u našoj Osnovnoj školi Popovača i područnim školama prisjetili smo se i zapalili plamen zahvalnosti za sve stradale civile i branitelje koji su žrtvovali svoje živote za našu budućnost. Neka im je vječna slava i hvala!

Priča o djetinjstvu

… Djeca obično kažu da ne vole školu, ali kada se sjetim koliko smo svi s osmjehom trčali u razred, jedva čekajući da počne sat i da onda duga kolona papirića s porukama nađe put do onoga kome je namijenjena, pa kad to još uhvati učitelj ili nastavnik, tada posve sigurno znam da je djetinjstvo čovjeku sve. Djetinjstvo treba ispiti najednom, ne treba stati, treba odmah potrošiti sve čarobne životne kapi, ne ostaviti ništa za poslije, ništa za jednom tko zna kad, jer vidite i sami, dragi moji prijatelji, što može biti. Može doći rat poput ovoga i onda se opet neki među nama moraju odreći djetinjstva. Nemojte nikad braniti djeci da uživaju u svom djetinjstvu, ne tjerajte ih da prerano odrastu, jer što ih poslije čeka? Što – bez djetinjstva?

Siniša Glavašević, Priče iz Vukovara (ulomak)

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.