Serbus dragi Zagreb moj!

Kući nas je otpratio ban Jelačić

Dobro potkovani znanjem o glavnom gradu Hrvatske, mi, učenici 4.a i 4.b, uputili smo se krajem rujna na terensku nastavu u Zagreb.

Jedva smo čekali susret s našim glavnim gradom i njegovim znamenitostima
i već smo u autobusu zapjevali Serbus dragi Zagreb moj.
Razgledavanje smo započeli na Kaptolu. Oduševljeni veličinom i ljepotom Zagrebačke katedrale, krenuli smo put Gradeca. Prolazeći tržnicom Dolac prisjetili smo se lektire Šestinski kišobran, ali i zdrave prehrane.
U Ulici Krvavi most prepričavali smo događaje iz daleke prošlosti grada.
U Muzeju grada Zagreba bilo je posebno zanimljivo, vidjeli smo eksponate o kojima smo učili na satu prirode i društva.
Postavljali smo mnogobrojna pitanja kustosu i tako proširivali svoje znanje.
Na Trgu sv. Marka oduševljeno smo promatrali krov crkve. Veliko uzbuđenje uslijedilo je ispod kule Lotrščak gdje se točno u podne oglasio grički top. Neki od nas prvi smo se put vozili uspinjačom. Bilo je zaista uzbudljivo. Na Trgu bana Josipa Jelačića pažljivo smo slušali legende o nastanku imena Zagreb. Umorni i sretni uživali smo u Cinestaru gledajući Ledeno doba 4 – 3D.
Sve je bilo odlično i rado bismo ponovili.

4.a i 4.b

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.