Otpad nije smeće

Zasigurno ste u učionicama primijetili nove kartonske kutije smještene kraj koševa za smeće. Služe za odlaganje starog papira, postavili su ih školski ekolozi, a evo što nam je o tome rekla voditeljica eko-skupine, učiteljica Tamara Đurđević – Filipović.

„Pod poznatim sloganom “OTPAD NIJE SMEĆE” ove smo školske godine još aktivnije krenuli s odvajanjem papira od ostalog otpada. U naše smo učionice postavili kutije koje će nam olakšati to dragocjeno razvrstavanje. Cilj je još više poticati osvješćivanje važnosti sakupljanja i recikliranja papira u svrhu očuvanja prirode, naročito šuma.U planu nam je i organiziranje velike akcije sakupljanja staroga papira.“

Svi možemo doprinijeti očuvanju prirode, lako je, potrudimo se i razvrstavajmo!

Novinarska skupina

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.