MATURALAC – DAN PRVI

m_20160607_161751Prva destinacija – Rastoke. Dočekale su nas dobre vile koje su nas upoznale s prošlošću tih „malih Plitvica“. Naučili smo što je čeketalo, kako se mljelo brašno te kako su ljudi nekad živjeli u tom kraju.

Nakon Rastoka posjetili smo Baraćeve spilje. Tamo smo izgubili pokoju kacigu i sunčane naočale, ali i saznali zašto se pojedini dijelovi spilje nazivaju Zmajevo ždrijelo i Dvorana izgubljenih duša. Za kraj razgledavanja vodič je ugasio svjetlo u spilji te nam demonstrirao kako je to živjeti u potpunom mraku. Upoznali smo američke državljane s kojima smo ponovili znanje engleskog jezika te se nakon kraće stanke uputili prema Zadru.

Pozdravili smo sunce, poslušali glazbu orgulja i posjetili Muzej antičkog stakla. Nakon sladoleda napokon smo se uputili prema prenoćištu – Murteru. Dan je bio iscrpljujuć, ali i poučan. Za one koji vjeruju u vile, saznali smo da i one vole „selfije“!

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.