Brošure za upis učenika u srednju školu

idemo_u_srednjuU cilju informiranja o mogućnostima školovanja u srednjim školama na području Republike Hrvatske Hrvatski zavod za zapošljavanje svake godine objavljuje regionalne brošure za pet Hrvatskih regija o mogućnostima upisa učenika u srednje škole. U brošurama se nalaze opisi zanimanja, informacije o uvjetima upisa, stipendijama, školama i programima obrazovanja, učeničkim domovima, najtraženijim zanimanjima te uslugama profesionalnog usmjeravanja Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.
Kao i proteklih godina, izradili smo pet brošura, pri čemu svaka objedinjava podatke nekoliko okolnih županija. U svim brošurama zajedno dostupni su podaci i informacije važne pri upisu u srednje škole za cijelu Republiku Hrvatsku.

• Što je sve važno pri donošenju odluke?
  • Koje informacije trebamo prikupiti i kako do njih doći?
  • Gdje upitati za savjet?
  • U čemu nam mogu pomoći savjetnici za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje?
  • Kako izračunavamo bodove?
  • Koja su najtraženija zanimanja?
  • Kako do stipendije?…

Brošure možete pronaći na ovoj mrežnoj stranici: