Matematička liga

11.ožujka 2020. godine u Osnovnoj školi Popovača održano je drugo kvalifikacijsko kolo Matematičke lige Popovača – Velika Ludina. Okupilo se 90 učenika iz tri osnovne škole našeg kraja i osam mentora, nastavnika matematike. Pravo nastupa u natjecateljskim kolima, nakon kvalifikacija, ostvarilo je 102 učenika. Dvoje učenika nije pristupilo niti jednom natjecateljskom kolu pa su prema propozicijama diskvalificirani. Onim učenicima koji su zbog opravdanog razloga propustili jedno od natjecateljskih kola upisan je prosjek bodova iz kvalifikacija, za kolo koje su propustili. U finalno, treće kolo plasiralo se 50% najboljih iz prva dva natjecateljska kola. Mentori domaćini i učiteljice razredne nastave dočekali su mentore i učenike goste u blagovaoni škole. Nakon pozdrava gospodina Ravnatelja, dobro raspoloženi uputili su se u učionice gdje su pod budnim okom svojih mentora rješavali zadatke. Na kraju smo se opet okupili u blagovaoni pa uz sendviče, sokove i slatkiše razmjenjivali dojmove s natjecanja. Mentori su ispravili testove pa smo tako dobili finaliste.

Marcela Prebeg

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.