Likovna izložba učenika PŠ Voloder povodom Voloderskih jeseni

Voloderske jeseni najveća su i najstarija manifestacija posvećena berbenim običajima, koja je ove godine proslavila svoju 50. obljetnicu. U obilježavanju obljetnice sudjelovali su i učenici Područne škole Voloder koji su svojim likovnim radovima prikazali motive vezane uz Voloder i jesen. Svaki razred imao je drugačiji zadatak – tako je prvi razred morao nacrtati košaru punu jesenskog voća, drugi razred stablo u jesen, treći razred grožđe, a četvrti razred svojim je  crtežima prikazao kako izgledaju voloderske djevojčice u narodnim nošnjama. Svi crteži bili su gotovi prije početka manifestacije kako bi se moglo odabrati 5 najljepših radova od svakog razreda. Odabrani radovi bili su izloženi zadnjeg dana Voloderskih jeseni u Domu kulture u Voloderu. Stručni žiri odlučio je da prvo mjesto u 1. razredu osvaja Leona Vincar. U drugom razredu prvo mjesto osvojio je Noa Sučija, u trećem Ivan Manhart, a u četvrtom razredu prvo mjesto osvojila je Matea Štibrić. Svi učenici bili su nagrađeni lijepim poklonima, ali najveća nagrada bila je ponos što su sudjelovali na Voloderskim jesenima.

Lucija Blažević, 3. razred

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.