Jadranka Čunčić – Bandov u našoj školi

Jučer je književnica Jadranka Čunčić- Bandov obradovala naše najmlađe učenike od 1. do 4. razreda svojim književnim, glumačkim i govornim umijećem. Zajedno su recitirali i glumili te učili kako jednostavno i bez troškova izraditi novu igračku. O autorici govori i njen životopis i ocjena stručnjaka.

Stihovi za lutke, lutke za stihove

Začuđeni učenici B-turnusa

Začuđeni učenici B-turnusa

„Lutkarski teatar Jadranke Čuničić Bandov ugodno je iznenađenje svakom odraslom gledatelju, a najmlađima je iznimna prilika za prvi pravi i cjeloviti doživljaj kazališta, za početno spoznavanje kazališne predstave. Dijete će upoznati, vidjeti, osjetiti i doživjeti sve sastavnice lutkarske scenske igre: stihovani tekst – sadržajan, koncizan i ritmičan, često sentenciozan i u formi skeča; likove – lutke vrlo životne, simpatične i poetične ostvarene odnjegovanim likovnim izrazom (autorica je diplomirala povijest umjetnosti!); scenski govor – besprijekornu govornu interpretaciju, odnosno uzoran glumački govor te lutkarsku animaciju – nadahnutu, odmjerenu, stiliziranu. Jadranka Čuničić Bandov na najbolji način dokazuje da i samo jedna osoba, nakon višegodišnjeg iskustva u poznatom lutkarskom kazalištu Kvak može i zna svojim scenarističkim, redateljskim, kostimografskim i glumačkim sposobnostima stvoriti vrsnu autorsku predstavu provocirajući slojevit doživljaj lutkarskog teatra. Njene lutke – likovi izlaze iz korica knjiga i dječjih časopisa, napuštaju malu lutkarsku scenu i nastavljaju samostalno živjeti među djecom. A to je za svakog autora najznačajnije priznanje.“

Mr. Sc. Marija Ivanović

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.