Državno natjecanje iz povijesti

Ema i Marijeta s mentoricom Manuelom Kujundžić

Osvojivši prvo mjesto na Županijskom natjecanju iz povijesti, Ema Kristina Krnjajić u kategoriji sedmih razreda, i ja u kategoriji osmih, pozvane smo na Državno natjecanje u Dubrovnik. Pratila nas je naša mentorica, učiteljica Manuela Kujundžić.

Krenuli smo rano ujutro. Slijedio je dugi put do Dubrovnika koji nas je sve izmorio pa smo ubrzo po dolasku otišli spavati. Sljedećega nas je jutra čekalo natjecanje koje je bilo teže nego prošlih godina. Nakon natjecanja smo razgledali Dubrovnik. Bili smo na zidinama i bilo je jako zanimljivo i poučno, saznala sam puno toga novoga. Navečer smo saznali rezltate koji nisu bili baš najbolji. Ipak, i 7. mjesto u državi je odlično. Zadnjeg dana, u petak, prisustvovali smo zatvaranju Natjecanja i dodjeli pohvalnica najboljima. Poslije toga smo imali slobodno vrijeme koje smo proveli na plaži, uživajući u predivnom pogledu. Oko 13:30 smo krenuli kući. Bilo je to odlično iskustvo jer smo se puno družili, a i Dubrovnik je zaista prekrasan. I, naravno, hvala najboljoj nastavnici iz povijesti, Manueli, što nam je pomogla u učenju i pripremanju za natjecanje jer bi to bez nje bilo puno teže.
 

Marijeta Štrk 8. a

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.