Djeca OŠ Popovača posjetila DVD Popovača

Jedna zajednička fotografija

Učenici 2.b i 2.c razreda posjetilia su 13.04.2012. DVD Popovača u sklopu projekta Zemlja-naš prijatelj. Tamo su doznali sve o požarima, uzrocima njihovog nastajanja i načinima zaštite od požara. Vatrogasci su ih upoznali sa svojim zanimanjem te opremom koju koriste u svom radu.Vrijedna novinarka Karla Jurčić intervjuirala je vatrogasca Nenada Škrnjuga i saznala neke zanimljivosti o njegovom radu. Na kraju su se svi osvježili sokom i grickalicama, a prije odlaska vidjeli su kako izgleda gašenje požara vodom.

Razgovor s vatrogascem Nenadom

Karla: Čime se gasi požar?

Vatrogasac Nenad: Požar se, uglavnom, gasi vodom, ali i pijeskom, vatrogasnim aparatom, metlanicama…

Karla: Koliko vam vremena treba da stignete do mjesta požara?

Vatrogasac Nenad: Trudimo se čim prije stići na mjesto požara. Uglavnom je to od 5 do 7 minuta.

Karla:Što biste savjetovali djeci ako se nađu u kući u kojoj je požar?

Vatrogasac Nenad: Trebate ostati smireni i odmah nazvati 112.

Karla: Je li vaš posao opasan?

Vatrogasac Nenad: Je, jako ,ali ne razmišljamo o tom jer to radimo sa srcem i najsretniji smo kad nekome pomognemo u nevolji.

Karla: Bojite li se kad je veliki požar?

Vatrogasac Nenad: Svaki vatrogasac koji sa srcem radi taj posao ne razmišlja o strahu i ništa ga ne može uplašiti.

Karla Jurčić 2. c