DJECA MEDIJA – KREATIVNO U SVIJET MEDIJSKE PISMENOSTI

Nismo mogli ni zamisliti da smo osvojili prvo mjesto!

Social-media-communicationČetvrtak, 17. prosinca. Najobičniji sat informatike. Klikovi miša i tipkovnice odjekuju kroz cijelu učionicu. Napokon, učitelj započinje s govorom. Rekao nam je da imamo zadatak odgovoriti na pitanja koja nam je napisao na Yammeru. Svi smo uzbudljivo počeli tipkati i istraživati Yammer na kojemu su zaista bila pitanja namijenjena nama. Radilo se o sljedećim temama: „Svijet videoigara: Kako sigurno igrati videoigre?“, „Stereotipi i medijski prikaz ljepote: Kako mediji oblikuju naš pojam lijepog?“ i „Mediji (i) naši učitelji: Na koje sve načine mediji utječu na naš život?“. Pročitali smo pitanja, uzeli papire i krenuli zapisivati naša mišljenja. Olovke su klizale po papirima, čulo se šiljenje olovaka i pucanje špiceva u tehničkim olovkama. Nakon dvadeset minuta rada učitelj nam je rekao da pokušamo zapamtiti veći dio teksta koji smo napisali jer će nas snimati. Nakon petnaest minuta ponavljanja, krenulo je snimanje. Samo najhrabriji su se odvažili stati pred kamere i sudjelovati.

Došao je prvi sat informatike u drugom polugodištu. Učitelj nam je rekao da je naše snimljene radove prijavio na natječaj za projekt „Djeca medija – krativno u svijet pismenosti“ i da smo osvojili prvo mjesto! Bili smo jako uzbuđeni! Nagrade još nisu stigle, ali ih očekujemo. Ako vas zanima naš pobjednički video, možete ga pronaći na Youtube-u, na kanalima Djeca medija ili Osnovna škola Popovača. Bilo je stvarno vrijedno pokušati!

Sara Vuković, 7.b

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.