BOŽIĆNA PRIREDBA U ZNAKU MALOG PRINCA

m_12419043_863828107063066_3697531739332061761_oS porukom da je ljubav važnija od ičega na svijetu održana je božićna priredba učenika naše škole. Već tradicionalno, konferansu za priredbu osmislila je učiteljica hrvatskog jezika Martina Ivić. Ove godine tema je bila Mali princ.

Velik trud naših učitelja i učenika u svakoj izvedbi dolazio je do izražaja. Učiteljice Renata Jambrešić i Antonija Zohar sa svojom folklornom skupinom pripremile su točku pod nazivom „Božićna čestitka“. Ena Šket odsvirala je na klaviru „Jesenju pjesmu“, dok je Mihael Potočki na violini izveo „Gavotte“. Na pozornicu su sljedeći izašli članovi dramske skupine učiteljice Marije Potočki koji su uz pratnju Mihaela Potočkog uprizorili „Božićne zvijezde“. Mali zbor učiteljice Pine Žilić izveo je pjesmu „Iznad duge“, a učiteljica Snježana Šket je sa svojim učenicima pripremila igrokaz pod nazivom „Božić dolazi“. Plesna skupina pod vodstvom socijale pedagoginje Martine Šterijovski otplesala je „Grad duhova“, nakon čega smo imali priliku vidjeti dramsku skupinu Martine Tutić. Tekst za njihov igrokaz „Protiv djeda Božićnjaka“ napisala je učenica 7.c razreda Patricija Rakidžija. Priredbu je priveo kraju zbor naše škole pod vodstvom učitelja glazbene kulture Tomislava Brajdića. Uz „Adiemus“ i nezaobilaznu pjesmu „Sretan Božić svakome“, ove smo godine imali priliku čuti i Lorenu Sikirić, učenicu 8.b razreda, koja nam je otpjevala pjesmu „Someone like you“. Publika ni ove godine nije ostala razočarana. Nadamo se samo da ih je Mali princ podsjetio na prave životne vrijednosti jer ih često znamo zaboraviti.

Ana Grden, 7.d

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.