Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Vukovar je u Domovinskom ratu dao najveću žrtvu u nastanku slobodne Hrvatske. Danas se sjećamo tog tužnog dana i palimo svijeće za sve poginule. 

Dan sjećanja obilježili su i učenici Osnovne škole Popovača. Paljenjem lampaša ispred škole u obliku riječi VUKOVAR odali su počast svim poginulim braniteljima. I grad Popovača organizirao je svečanost paljenja svijeća kod Doma kulture kojoj su prisustovali učenici sedmih i osmih razreda. U pratnji učitelja, upotpunili su svečanost paljenjem svijeća kod spomen obilježja poginulim braniteljima. Gradonačelnik Josip Mišković održao je govor i zahvalu za naše branitelje nakon čega su postavili svijeće duž pješačke staze te oko kružnog toka. Ovim činom, i nakon 26 godina, pokazali smo kako se Vukovar nikada zaboravit neće!

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.