DAN RUŽIČASTIH MAJICA

12516292_10207734342253243_1400249994_nPink Shirt Day

Svake zadnje srijede u veljači obilježava se Dan ružičastih majica. To je program prevencije vršnjačkog nasilja u kojem sudjeluju sve odgojno-obrazovne ustanove i svi oni koji žele podržati borbu protiv nasilja među vršnjacima. U Hrvatskoj je nositelj ideje Centar za edukaciju i prevenciju nasilja i zahvaljujući njima ovo je druga godina za redom da Hrvatska sudjeluje u obilježavanju tog međunarodnog dana.

Dan ružičastih majica nastao je nakon jednog nasilnog događaja u školi u Kanadi koji se dogodio jer je jedan dječak obukao ružičastu majicu u znak solidarnosti s bolešću svoje majke. Školski kolege su na inteligentan način pomogli zlostavljanom dječaku tako što su sutradan svi obukli ružičaste majice i na taj način pokazali svoj stav o nasilju. Tim njihovim činom ružičaste majice su postale simbol inicijative protiv nasilja.

Neki učitelji i učenici naše škole 24. veljače obukli su ružičaste majice i tako nasilju rekli veliko NE!

Sara Roginić, 7.b

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.