Dabar 2021 – rezultati

U tjednu od 8. do 12 studenoga 240 učenika Osnovne škole Popovača sudjelovalo je na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2020.

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar, u organizaciji udruge „ Suradnici u učenju“, Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra uz podršku CARNETA-a i Ministarstva znanosti i obrazovanja, u Republici Hrvatskoj je provedeno po peti puta.

Natjecanje ima pet kategorija, a učenici rješavaju 12  zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Ove godine sudjelovalo oko 43000 učenika. Na natjecanje se prijavilo 679 škola.

Naši učenici natjecali su se u kategorijama  – Mili Dabar, KiloDabar  i MegaDabar

Ovo su učenici koji su među 10% najboljih u Hrvatskoj i osvojili su Zlatnog Dabra.

Kategorija MiliDabar

1. Kris Grobotek