29. županijska smotra učeničkih zadruga Sisačko-moslavačke županije

Župan Ivo Žinić u petak, 26. svibnja 2017. godine, u pješačkoj zoni u Sisku, službeno je otvorio Županijsku smotru učeničkih zadruga Sisačko-moslavačke županije. Smotra učeničkih zadruga održana je 29. put. Sudjelovale su 23 učeničke zadruge (20 osnovnih i 3 srednje škole). Ove godine po prvi puta sudjelovala je i naša škola, OŠ Popovača – UZ ”Jelenak”. Pokazali smo neke od naših proizvoda, a glavni proizvod bio je Mast od tratinčica. Bilo je to jedno lijepo iskustvo. Osvojili smo 38 od 50 bodova i zauzeli 11. mjesto. Zadrugu Jelenak predstavili su učenici: Kolinda Pleše i Ana Turić, učenice 6.e razreda, i učenik Stjepan Lukenda, učenik 8.b razreda, te učiteljica RN Snježana Šket i vjeroučitelji Klara i Danijel Markešić.

Danijel Markešić