TERENSKA NASTAVA PODRUČNE ŠKOLE STRUŽEC

Učenici od prvog do četvrtog razreda PŠ Stružec bili su u petak, 2.6.2017., na terenskoj nastavi.

U ranim jutarnjim satima krenuli smo autobusom u Mariju Bistricu. Prvo smo posjetili obrtničku radnju medičara. Tu smo imali radionicu na kojoj smo naučili kako se rade licitarska srca koja su tipičan suvenir za ovaj kraj. Svaki učenik ukrasio je jedno licitarsko srce i ponio ga kući.

Putovanje smo nastavili prema Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke. Tu smo prošli križni put na bistričkoj Kalvariji, a nakon toga prisustvovali  svetoj misi. Nakon svete mise, uputili smo se prema Etnografskom muzeju tradicijskih drvenih igračaka po kojima je ovaj kraj poznat. Tu smo imali radionicu na kojoj smo naučili kako se izrađuju drveni stolčići. Naročito nas je zadivilo što je to sve ručni rad. Nakon razgledavanja muzeja, krenuli  smo  prema dvorcu Veliki Tabor. Razgledali smo dvorac i naučili o životu ljudi u to doba.

Terenska nastava završila je posjetom Starom selu Kumrovec. To je etno muzej na otvorenom. Tamo smo razgledali kuće i upoznali se sa životom ljudi u prošlosti. Vidjeli smo kako je u prošlosti izgledala zagorska svadba. Upoznali smo se i sa starim obrtima koji već nestaju: kovač i lončar.

Kući smo se vratili sretni i veseli jer smo puno toga naučili i vidjeli.

Učiteljice

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.