Vježba evakuacije u OŠ Popovača

DSC0931227.travnja u našoj školi,  u 10.30 u prijepodnevnoj smjeni i u 13.45 u poslijepodnevnoj smjeni, održane su  vježbe evakuacije u slučaju požara. Cilj vježbe bio je provjeriti osposobljenost učenika i djelatnika  za postupanje u izvanrednim situacijama, u ovom slučaju požara u školi. Uz učenike i djelatnike škole koji su vježbali evakuaciju u vježbi  su sudjelovali i vatrogasci DVD-a  Popovača na čelu s gospodinom Željkom Ovčarom, zapovjednikom DVD-a  Popovača.

Nakon izbijanja lažnog požara u spremištu,  aktivirani su  školsko zvono i alarmi te je iz škole upućen poziv PUZS Sisak na telefon 112. Prizemlje škole bilo je zadimljeno. Aktiviranjem alarma učenici su se u pratnji svojih učitelja evakuirali kroz glavni ulaz škole i sporedna vrata na školsko igralište gdje su i  ostali s učiteljima. Po dojavi iz PUZS Sisak na teren su izašli vatrogasci DVD-a Popovača kako bi ugasili požar. Nakon što je vatra ugašena i škola pregledana te ocijenjeno da je škola sigurna, učenici  su se vratili  s učiteljima u školu i nastava je tekla dalje. Učenici prvog i drugog razreda ostali su na parkiralištu škole gdje su im pokazane vatrogasne tehnike i podijeljen edukativan materijal.

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.