TERENSKA NASTAVA OSMIH RAZREDA – JASENOVAC

m_13009919_10208224394944254_1312071811_oU srijedu, 30. ožujka, učenici 8.b i 8.d razreda s učiteljicama Natalijom Budetić, Bosiljkom Krešo i Dunjom Mijović, otišli su u Jasenovac na terensku nastavu iz povijesti.

Putovali smo autobusom, oko 40 minuta. Kada smo stigli, upoznali smo našeg vodiča. Nakon što se predstavio i objasnio nam plan za naš dan u Jasenovcu, krenuli smo prema kamenom cvijetu. Putem smo čuli svašta o tome mjestu i ljudima koji su bili tamo. Kada smo se vratili, bili smo podijeljeni u nekoliko skupina. Svaka skupina je dobila svoje papire sa zadatcima i pitanjima koje smo rješavali uz posjet Memorijalnom muzeju Spomen. Pitanja su nam pomogla da dobro istražimo muzej. Nakon što smo ih završili, svaka grupa je pročitala svoje odgovore tako da smo čuli i o stvarima koje možda nismo primijetili.

Nakon što su svi pročitali svoje odgovore, krenuli smo natrag u Popovaču. Oko 12:30 ponovno smo bili pred školom.

Valentina Davosir, 8.d

Mia Kramarić, 8.d

Izidora Liteplo, 8.d

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.