Terenska nastava Jasenovac

U petak 1. listopada 2021. godine učenici osmih razreda Osnovne škole Popovača imali su terensku nastavu u Jasenovcu. Učenici su za vrijeme šetnje do spomenika Kameni cvijet slušali o koncetracijskom logoru Jasenovac i zbivanjima u Jasenovcu tijekom Drugog svjetskog rata.

Posjetili su i Memorijalni muzej u kojem su rješavali zadatke iz radnih listića te tako učili na istraživački, zabavniji način. Za učenike je u sklopu Festivala tolerancije bila izvedena dječja opera Brundibar koju je izveo dječji zbor Zvjezdice. Operu su u originalu izvodila djeca Terezina, koncentracijskog logora u okupiranoj Čehoslovačkoj. Ovom izvedbom na drugačiji i zanimljivi način naučili smo o strahotama holokausta što su se događale u Europi, ali i u Hrvatskoj u vrijeme Drugoga svjetskog rata.

Gabi Ložar i Ana Cvitanović

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.