Terenska nastava iz povijesti

 U Muzeju Moslavine

image-9edffd379ac42c5da1a8f0b5066519cc095d0a6fe155ebe73aa7de045729dba5-VU četvrtak 15. siječnja 2015. poslijepodne, nakon prva dva sata nastave, zaputili smo se na terensku nastavu iz povijesti s nastavnicom geografije Bosiljkom Krešo autobusom prema Kutini. U autobusu je vladala vesela atmosfera i smijeh. U Muzeju Moslavine dočekala nas je nastavnica povijesti Natalija Budetić i kustosica Jasmina Uroda Kutlić koja nas je vodila kroz muzej. Obilazili smo muzej te razgledali ljepote prijašnje Moslavine, vidjeli smo maketu Garića, naučili puno o prošlosti zavičaja i navikama naših predaka. Nakon obilaska muzeja, obišli smo i Galeriju Muzeja Moslavine. Ovih dana tamo se održava izložba o 1. svjetskom rata. Prikazani su brojni motivi iz toga razdoblja poput slika poznatih političara, predmeti tadašnje svakodnevne upotrebe kao puške, izložena su pisma koja su vojnici slali svojim najbližima, a i čuli smo brojne priče o životu ljudi tog vremena. Nakon razgledavanja pričekali smo autobus te krenuli oko 17 sati prema školi.

Nikolina Pavličević 8.d

Valentina Naglić 8.d

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.