Susret područnih škola Općine Popovača


Pozorno smo slušali

Danas je u Popovači održan susret učenika područnih škola Općine Popovača.
Svi učenici sa svojim učiteljicama dovezeni su u Popovaču, a zatim su raspoređeni posjetili Knjižnicu i čitaonicu gdje su ih knjižničarke upoznale sa svim izvorima znanja koje nudi knjižnica i mogućnostima korištenja tih izvora. Prvi razredi su dobili besplatan upis.
Treći i četvrti razredi su se susreli s načelnikom gosp. Josipom Miškovićem i gosp . Ivanom Pasancem koji su ih upoznali s ustrojstvom Općine i odgovarali im na pitanja koja su bila veoma zanimljiva i kojih je bilo mnogo, a iz čega se vidjelo kako djeca snažno i detaljno doživljavaju potrebe i nedostatke svojih mjesta.
U trijemu ih je dočekao gosp. Josip Kovač i upoznao ih s etno zbirkom Zorke Sever, popovačke učiteljice, umjetnice i sakupljačice narodnoga blaga.
U Domu kulture čekala ih je okrepa i druženje, a za kraj su počašćeni kazališnom predstavom Pčelice pazi u izvedbi kazališne skupine Don Hihot iz Ivanić Grada koju su zajedno s njima pogledali i učenici popovačkih prvih razreda te predškolci.
Oko 12 sati sretni su se vratili kućama.
 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.