Sjednica Vijeća učenika

Vijeće učenika predstavničko je tijelo učenika škole. Svrha Vijeća učenika je ostvarivanje bolje suradnje učenika te rad na poboljšanju života u školi i gradu.

 

Vijeće učenika Osnovne škole Popovača održalo se 31. listopada 2017. godine u učionici glazbene kulture. Na sjednici je nazočilo 30 učenika te socijalna pedagoginja Martina Šterijovski, psiholog Hrvoje Jelen te pedagogica Amadea Izsing. Na početku je socijalna pedagoginja upoznala članove Vijeća s Poslovnikom o radu Vijeća učenika te pozvala članove da se kandidiraju za predsjednika, zamjenika i tajnika Vijeća učenika. Za predsjednika izabran je Leo Kovačić iz 8.a razreda, za zamjenika Ante Jelić iz 8.c razreda, a za tajnicu Ivana Mišković iz 7.c razreda. Socijalna pedagoginja Martina Šterijovski objasnila je predsjedniku Leu koje su njegove obaveze. Na samom kraju sjednice učenici su predlagali mjere za poboljšanje uvijeta školovanja i rada u školi te je predsjednik Leo Kovačić govorom zatvorio sjednicu.

Anita Dujić, 8.d

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.