Riječni krajolici – izložba slikara Alema Biočića

U Knjižnici i čitaonici Popovača otvorena je 1. veljače 2013. god. izložba Alema Biočića. Uz glazbenu pratnju Gorana Žigića, bivšeg učenika popovačke škole, u svijet akvarela s tematikom rijeka Save, Kupe i Lonjskog polja uveo nas je Dragutin Pasarić. Izložba je posvećena 90. obljetnici rođenja Matka Peića (1923.-1999.) koji je na zagrebačkoj Akademiji likovnih umjetnosti akademskom slikaru A.Biočiću bio profesor, a u svojim je putopisima rado pisao o rijeci Kupi i sisačkoj Posavini.
Izložba je bila zanimljiva i učenicima Osnovne škole Popovača koji su je posjetili zajedno sa svojim nastavnicima. Izložba je organizirana zahvaljujući Ogranku Matice hrvatske Kutina.

Ivana Naglić, Ivana Mišković,

Ivan Hlupić, 7. D
 

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.