Provedena akcija Zelena čistka – 1 dan za čisti okoliš


Neki otpad je bilo teško nositi

Popovački osnovci pridružili se velikoj svjetskoj akciji čišćenja održanoj povodom Dana planeta Zemlje.

Ekolozi, predvođeni nastavnicama Ljerkom Ivančić (A-smjena) te Asifom Štibrić i Gorankom Priljeva (B-smjena) te potpomognuti 5.c, 5.e, 6.a, 6.c i 6.d razredom pridružili su se 20.04. velikoj svjetskoj akciji čišćenja pod nazivom Zelena čistka te očistili okoliš škole i šumu Ribnjaču.
Čišćenje je trajalo jedan školski sat, a sakupljeni otpad (papire, plastične vrećice, staklene boce, ostatke hrane, čak i jednu veliku, metalnu bačvu) učenici su odnijeli do kontejnera u školskom dvorištu i tamo odložili.
˝Zadovoljni smo što smo sudjelovali u ovoj velikoj akciji i time doprinijeli urednosti našega mjesta te se nadamo da će sljedeće godine čišćenje postati još masovnije i da će se uključiti još više sudio nika˝ , rekli su nam učenici 6.d razreda.

Dora Kramarić 6.d
Tomislav Jaklin 6.d

 

 

 

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.