Obilježavanje Dana sjećanja na Vukovar – 21. Obljetnica

Ove godine obilježavamo 21. godišnjicu spomena na žrtvu Vukovara, grada koji je svoje stradanje, patnju i herojsku obranu ugradio u temelje suverene hrvatske države. Odluku o proglašenju 18. studenoga Danom sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine donio je Hrvatski državni sabor 1999. godine. Toga dana građani Hrvatske prisjećaju se žrtava Vukovara tradicionalnim paljenjem svijeća u ulicama koje nose ime toga grada.
Akcija „I u mom gradu Vukovar svijetli“, koju je i sam grad Vukovar prepoznao kao dostojanstvenu u svom izričaju i pijetetu, pokrenuta je u Splitu 1999. godine, odakle se proširila diljem domovine. Potporu akciji dala je i naša škola, njezini učenici i učitelji, iskazujući na taj način duboko poštovanje i zahvalnost svim žrtvama Vukovara. Pokazali smo da jedno malo upaljeno svjetlo može razbuktati plamen ljubavi i dobrote u znak sjećanja na sve žrtve grada heroja i Domovinskog rata.
 

Manuela Kujundžić

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.