Obilježavamo Mjesec hrvatske knjige

BIO SAM UČITELJEM I U VAŠOJ ŠKOLI!

Jadranko Bitenc – učitelj i književnik , pokušao nam je približiti svijet svojih junaka sličnih nama , svijet dječaka i djevojčica koji ulaze u svijet odraslih i ponekad se na tom prijelazu teško snalaze, ali snalažljivošću uvijek uspijevaju nadvladati probleme.

U nizu aktivnosti kojima se u našoj školi obilježava Mjesec hrvatske knjige, 24.10. posjetio nas je i za učenike petih razreda susret održao književnik  Jadranko Bitenc. Ovaj, kako sam za sebe kaže, mladi šezdesetogodišnjak zainteresirao je učenike govoreći o junacima svojih romana koji imaju mnogo sličnosti i s današnjim učenicima. Otkrio nam je i tajnu da je glavni junak romana Twist na bazenu, dječak Ada, u stvari, sam pisac. Rado je odgovorio na brojna pitanja o načinu pisanja, o djelima koja je napisao ili koja piše, te o planovima za budućnost. Ovaj je susret bio još zanimljiviji i zbog činjenice da je pisac jedno kraće razdoblje radio i kao učitelj u našoj školi.

Karla Babić 8.d

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.