Svjetski dan jabuka

Svjetski Dan jabuka obilježava se 20. listopada.

Cilj obilježavanja je uputiti na važnost jabuka u svakodnevnoj prehrani jer, kako kaže stara poslovica, “Jabuka na dan tjera doktora iz kuće van“!!

Jabuka je dokazano zdrava namirnica, pa je s pravom nazivamo i «kraljicom voća»!

Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju.

S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

Tako su i učenici nižih razreda naše škole 20.listopada obilježili Dan jabuka.

Učenici su kroz integrirani dan kroz nekoliko školskih predmeta dotakli temu jabuka. Čitali su razne bajke, pisali priče i kratke pjesmice, donosili razne recepte kolača, pita, kompota koji se rade od jabuke, crtali jabuke te se na kraju i počastili njima.

Antonija P. Sikirić

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.