Obavijest – početak nastave

Poštovani roditelji i dragi učenici!

Sukladno Odluci o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2021./2022., nastava u školskoj godini 2021./2022. počinje u ponedjeljak, 6. rujna 2021. godine.

Kako bi se ispoštovale sve epidemiološke mjere i preporuke u Osnovnoj školi Popovača, nastava će se odvijati u dva turnusa.

Turnusi će se izmjenjivati svaki tjedan pa će učenici razredne nastave od ponedjeljka, 6. 9. 2021., nastavu imati u jutarnjem turnusu, a učenici predmetne nastave u popodnevnom turnusu.

Učenici prvog nastavnog dana donose papuče i školske torbe zbog preuzimanja novih udžbenika.

Prvog nastavnog dana za učenike neće biti organizirana prehrana. Sljedećeg dana (utorak, 7. rujna) osigurana je prehrana za sve učenike škole koji će se hraniti.

Razrednici će tijekom prvog dana nastave upoznati učenike s načinom na koji će se odvijati organizacija prehrane.

RAZREDNA NASTAVA

Nastava za učenike od 1. do 4. razreda počet će u 8,00 sati u jutarnjem turnusu i odvijat će se prema idućem rasporedu:

SAT JUTRO
1. 8,00 – 8,45
2. 8,45 – 9,30
3. 9,30 – 10,15
4. 10,15 – 11,00
5. 11,00 – 11,45

Dovoz učenika putnika – mole se učenici da dođu na stanicu na vrijeme, barem 5 minuta prije dolaska autobusa. Dovoz učenika odvijat će se prema idućem rasporedu:

JUTRO
STANICA POLAZAK AUTOBUSA
MOSLAVAČKA SLATINA 7,05 SATI
SISAČKA 7,20 SATI
DONJA VLAHINIČKA 7,30 SATI
PODBRĐE 7,05 SATI

Odvoz učenika razredne nastave prvi dan nastave, 6. 9. 2021. godine, bit će nakon 4. sata, a sve ostale dane  nakon završetka 5. sata.

Učenici putnici su obavezni nositi zaštitne maske tijekom vožnje autobusom.

Produženi boravak počinje s radom od ponedjeljka, 13. rujna 2021. godine, i organiziran je za učenike od 1. do 4. razrednog odjela matične škole.

1. RAZREDNI ODJELI

Doček  učenika prvih razreda matične škole je 6. rujna 2021. u 9:00 sati, a u područnim školama u 8:00 sati. Učenici prvih razreda taj dan ne trebaju nositi školski pribor niti papuče, no mogu ponijeti školske torbe za preuzimanje udžbenika. Doček će biti organiziran u dvorištu ispred škole, a u slučaju loših vremenskih prilika u školskoj blagovaonici. Mole se roditelji da sa sobom ponesu zaštitnu masku koju moraju nositi prilikom ulaska u školu uz pridržavanje svih propisanih mjera.

PREDMETNA NASTAVA

Nastava za učenike predmetne nastave počet će u 12,30 sati u popodnevom turnusu i odvijat će se prema idućem rasporedu:

SAT POPODNE
1. 12,30 – 13,15
2. 13,20 – 14,05
3. 14,10 – 14,55
4. 15,00 – 15,45
5. 15,50 – 16,35
6. 16,40 – 17,25

Učenici moraju nositi zaštitne maske prilikom ulaska u školu, sve do ulaska u svoju učionicu. Učenici će prva dva sata imati Sat razrednika u istim učionicama u kojima su bili smješteni prošle školske godine.

1. RAZREDNI ODJELI

Mole se učenici petih razrednih odjela da nakon dolaska pričekaju ispred škole. Razrednici će ih prozivati i odvoditi u učionice u kojima će biti smješteni. Učenici moraju nositi zaštitne maske prilikom ulaska u školu, sve do ulaska u svoju učionicu.

POPODNE
STANICA POLAZAK AUTOBUSA
KAMENICA 11,45 SATI
PODBRĐE 11,50 SATI
MOSLAVAČKA SLATINA 12,00 SATI
STRUŽEC 11,20 SATI
POTOK  11,40 SATI
DONJA VLAHINIČKA 12,05 SATI

Prvi tjedan nastave odvoz učenika putnika bit će nakon završetka 6. sata.

Sukladno preporukama, učenici su obavezni nositi zaštitne maske tijekom vožnje autobusom.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je dokument  u kojemu se predlažu modeli i nude preporuke za odgojno-obrazovni rad i izvođenje nastave u vrtićima i školama.

Dokument se nadovezuje na mjere koje su razrađene u dokumentu HZJZ-a od 26. kolovoza 2021. godine.

Riječ je o dokumentima koji se međusobno nadopunjuju te je za cjelovitost informacija nužno upoznati se sa sadržajem oba dokumenata.

Ističemo važnost odgovornog ponašanja svih – učitelja i djelatnika škole, učenika i roditelja. Posebno apeliramo na roditelje učenika da svojoj djeci objasne važnost odgovornog ponašanja i pridržavanja mjera u školi, ali i izvan nje.

Svim učenicima i roditeljima želimo sretan i uspješan početak nove školske godine!

Ravnatelj

Dražen Mlakar