Nacionalno natjecanje u čitanju naglas

Ove godine Dom kulture Kristalna kocka vedrine u Sisku bio je domaćin 4. nacionalnog Natjecanja u čitanju naglas. Sudjelovati su mogli učenici od trećeg do osmog razreda osnovne škole, a natjecanje je trajalo od četvrtka, 17. studenoga do petka, 18. studenoga. U četvrtak natjecali su se učenici od trećeg do petog razreda, a u petak učenici od šestog do osmog razreda. Svaki natjecatelj predstavio je djelo po izboru. Prve dvije minute natjecatelji odabranu su knjigu predstavljali na što kreativniji način, a ostale tri minute čitali su odabrani ulomak. Nakon što su natjecatelji završili sa  izražajnim čitanjem, komisija je odabrala pobjednika. Pobjednicom ovog Natjecanja proglašena je  Marija Ljubica Nosić koja je predstavljala Požeško-slavonsku županiju. Predstavnica Sisačko-moslavačke županije bila je Sara Roginić, učenica 8. b razreda naše škole koja je osvojila nagradu publike čitajući djelo Mali princ Antonie de Saint-Exuperya.

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.