Predstavljeno zanimanje profesionalnog vojnika

m_dsc08339Nakon dužeg vremenskog perioda predstavljeno je još jedno zanimanje, zanimanje profesionalnog vojnika. Oružane snage Republike Hrvatske razvile su se iz Zbora narodne garde 3. studenog 1991. godine. Većina Vas kada čuju riječ vojska pomisle na rat, ali vojska ne sudjeluje samo u ratu, nego pomaže kada su poplave, požari te služe kao osiguranje. Najvažnija dužnost vojske je čuvanje granice naše države. To zanimanje predstavio nam je Krunoslav Pavrlišak koji je u vojsci već 21. godinu. Prednost tog posla je raniji odlazak  u mirovinu, a mana je odsutnost od obitelji. Na terenske treninge ide se svugdje, čak i u druge države. Takvi trenizi traju od jednog do šest mjeseci. Može se zaključiti da ovo zanimanje nije nimalo jednostavan posao te zbog toga treba dobro razmisliti prije nego li se odlučimo za taj posao.

 

Ivan Nikolić, 8.D

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.