Međunarodno matematičko natjecanje“ Klokan bez granica“ 2015.

klokan_(3)Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH i Hrvatskog matematičkog društva, natjecanje je ove godine održano po sedamnaesti put, 19. ožujka.  U proteklih sedamnaest godina u Hrvatskoj se ukupno natjecalo više od 345 000 učenika (neki i po nekoliko puta), a natjecanja su okupila više od 750 osnovnih i srednjih škola iz svih krajeva Lijepe naše.

S približno istim zadacima u isto vrijeme ove godine natjecalo se više od 6 000 000 učenika u 57 zemalja svijeta, što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem u svijetu. Iste zadatke rješavali su učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bjelorusije, Brazila, Bugarske, Cipra, Češke, Čilea, Ekvadora, Estonije, Finske, Francuske, Gane, Grčke, Hrvatske, Indonezije, Irana, Irske, Italije, Izraela, Kanade, Kazahstana, Kolumbije, Kosta Rike, Latvije, Litve, Mađarske, Makedonije, Malezije, Meksika, Moldavije, Mongolije, Nizozemske, Njemačke, Norveške, Pakistana, Paname, Paragvaja, Perua, Poljske, Portorika, Portugala, Rumunjske, Rusije, Sjedinjenih Američkih Država, Slovačke, Slovenije, Srbije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Švedske, Švicarske, Tunisa, Ukrajine, Velike Britanije i Venezuele. Vjerujemo da je natjecanje postiglo svoju svrhu i zainteresiralo učenike za rješavanje zadataka iz matematike. U Hrvatskoj je natjecanje održano u 437 osnovnih i 100 srednjih škola u svim županijama, a učenici su se natjecali podijeljeni u sedam kategorija:

PČELICE – II razred osnovne škole – 6 036 učenika – P

LEPTIRIĆI – III razred osnovne škole – 5 886 učenika – L

ECOLIERS – IV i V razred osnovne škole – 8 946 učenika – E

BENJAMINS – VI i VII razred osnovne škole – 5 845 učenika – B

CADETS – VIII razred osnovne i I razred srednje škole – 3 129 učenika- C

JUNIORS – II i III razred srednje škole – 1 868 učenika – J

STUDENTS – IV razred srednje škole – 664 učenika – S

Ukupno se natjecao 32 374 učenik.

Ove godine bodovni prag najboljih 10% sudionika je za:

Pčelice – 40.5 bodova,

Leptiriće – 43.75 bodova,

Ecolier – 69.25 bodova,

Benjamin – 80 bodova,

Cadet – 81 bod

Prilikom dolaska na natjecanje svaki je učenik dobio „ poklon za svakoga» “, a 10% najbolje plasiranih učenika dobilo je i nagrade. Podijeljeno je 3314 nagrada i oko 850 utješnih nagrada. Učenici ovo natjecanje plaćaju 15 kn, tom svotom se podmiruju svi troškovi nagrada i materijalni troškovi.

Iz naše škole među 10% najboljih učenika u RH plasirali su se slijedeći učenici:

Gabrijel Petreković 2. b – PČELICE, 44.75/60

Iva Kocet 2.b – PČELICE,  43.75/60

Magdalena Loth 2.b, PČELICE, 41.25/60

Dora Lendvaj 3.b, LEPTIRIĆI, 50.00/60

Leon Kos 8.e razred, CADET, 82.75/120

 

Čestitam svim učenicima na sudjelovanju.

 

Povjerenica za natjecanje

Marcela Prebeg

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.