KNJIŽEVNI SUSRET S VLASTOM GOLUB

U suradnji s Knjižnicom i čitaonicom Popovača, u utorak 25. veljače 2020. svim učenicima sedmih i osmih razreda organiziran je susret sa spisateljicom i glumicom Vlastom Golub.

Književni susret započeo je predstavljanjem naše gošće, koja nam je predstavila i svoje dječje romane. Rođena je u Virovitici 1966. godine i već punih 28 godina radi kao glumica u Kazalištu Virovitica. Glumila je uglavnom u predstavama za odrasle, ali i u onima za djecu i mlade. U četrdesetima se počela baviti pisanjem, te je za svoju prvu knjigu O ljubavi, spletkama i svemu pomalo osvojila nagradu Zvonko. Nama je ponajviše predstavljala svoju drugu knjigu Eva, mala žena jer je namijenjena upravo nama mladima. Ukratko nam je prepričala radnju romana, ali je izuzela neke dijelove kako bi nas zainteresirala i potaknula da sami pročitamo knjigu i saznamo o svim zgodama i nezgodama mlade junakinje Eve. Zanimljivost iz knjige je spisateljica povezala s Danom ružičastih majica, koji obilježavamo dan poslije. Spomenula je osjećaje s kojima se nosimo te većinu lijepih i onih manje lijepih svakodnevnih situacija nas tinejdžera. Sigurni smo da je većinu nas zaintrigirala i da ćemo pročitati barem jednu knjigu.

Ovaj književni susret bio je zanimljiv, poučan i svakome od nas blizak tematikom o životu tinejdžera. Spisateljica Vlasta to je i postigla ponajviše zato jer, kako je i sama rekla: „Uglavnom pišem o stvarnim situacijama u kojima se djeca i mladi nalaze i koje su im poznate. Volim kada se čitatelji mogu pronaći u nekoj od zapisanih situacija i da su im likovi bliski.“

Nika Rusan, 8. b