Maškare u PŠ Stružec

U srijedu 19. veljače održane su maškare u PŠ Stružec. Djeca su u školu došla maskirana pa je već od prvog sata zavladalo veselje. Maškare su preuzele upravljanje našom školom. Nastava se odvijala u znaku maškara, fašnika, karnevala. Kako smo se približavali zadnjem satu, napetost je postajala sve veća, jer trebalo je još usavršiti nastup i popraviti šminku za ples pod maskama. Svaka maska imala je zadatak predstaviti se kratkim programom. Svi su se jako trudili. Neki su pjevali, neki plesali, neki recitirali, a neki samo stajali. Zaista je bio jako težak zadatak odabrati dvije najbolje maske. Bez obzira što su maske predstavljale, svaka je bila posebna, jer iza svake maske krilo se jedno sasvim posebno dijete koje je taj dan poželjelo biti netko drugi. Ipak, odluka je pala i pobijedio je kišni oblak (jer takvog još nismo imali) i dimnjačar (jer nas je najviše nasmijao). Sve ostale maske utješile su se bombonima i krafnama. Proslava je završila, kao i svake godine, plesom i pjesmom.

Učiteljice i učenici PŠ Stružec

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.