Intersteno 2017. – Međunarodno natjecanje u brzom pisanju

Ove godine u razdoblju od 17. travnja. do 9. svibnja održano je međunarodno natjecanje u brzom pisanju, Intersteno. Naša škola prvi put je sudjelovala u ovom natjecanju i prva je osnovna škola u Hrvatskoj koja se uključila u ovakav tip natjecanja. Učenik 8.c razreda, Benjamin Barbarić, u konkurenciji od ukupno 271 sudionika iz cijelog svijeta zauzeo je odlično 46. mjesto. Natjecao se u dva jezika, materinji (hrvatski) i engleski jezik.  S 300 znakova po minuti i pogreškom od 0,732% zauzeo je 138. mjesto na međunarodnoj razini u natjecanju na materinjem jeziku. U usporedbi s ostalim učenicima iz Hrvatske (koji su svi redom bili srednjoškolci), Benjamin je bio 12. od ukupno 14 sudionika i jedini je koji se natjecao u pisanju na dva jezika. U prijepisu na engleskom jeziku, Benjamin je ostvario još bolji rezultat sa ostvarenih 347 znakova po minuti i pogreškom od 0,862%.

Čestitamo Benjaminu na uspješnom rezultatu!

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.