I drugi put pobjednici!

1. Zadatak

Hrvatska zajednica tehničke kulture i OŠ Dobriše Cesarića iz Zagreba s namjerom populariziranja robotike organizirali su 26. siječnja 2013. godine 6. Robokup.

Na 6. su natjecanje iz robotike pozvane 33 tročlane natjecateljske ekipe iz cijele Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Ekipu čine tri učenika viših razreda osnovnih škola, a netjecale su se u dvije kategorije:
1. Konstrukcija i strujni krug
2. Programski zadatak (primjerice robo-vatrogasac, robo-miš i slično).

Uspješnost ekipa pratila se u tri kategorije:
1. Konstrukcija i strujni krug
2. Programski zadatak
3. Ukupni poredak

Drugu godinu za redom članovi Robotičko- informatičkog kluba Popovača, učenici OŠ Popovača, ukupni su pobjednici Robokupa.
Ovaj put članovi ekipe bili su Ema Kristina Krnjaić (8.c), Matea Novačić (7.b) i Vilim Lendvaj (7.d). Pobjeda je ostvarena osvajanjem najvećeg broja bodova rješavanjem tri raznovrsna zadatka iz područja robotike.

Uspješan tim gostovao je i o svojim uspjesima govorio i u emisiji Dobro jutro Hrvatska.

Čestitamo!

Video – Dobro jutro Hrvatska:

www.youtube.com/watch

Galerija: