Hlapić u kazalištu Trešnja

3.a, 3.b i 3.c nakon odgledane predstave

3.a, 3.b i 3.c nakon odgledane predstave

Malen kao lakat, veseo kao ptica, hrabar kao kraljević Marko. Pa naravno, to je šegrt Hlapić! Davne 1913. izdane su prve „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“. Već sto godina roman Ivane Brlić Mažuranić uveseljava mališane prekrasnom pričom o malenom dječaku koji putuje svijetom i čini dobra djela.

Učenici 3.a, 3.b i 3.c   nakon pročitanog romana pogledali su i kazališnu izvedbu Hlapićevih pustolovina. 7. 3. 2013. otputili su se sa svojim učiteljicama u kazalište „Trešnja“. Jedanaest glumaca   oduševilo je male gledatelje nevjerojatnim glumačkim žarom kojim donose opise krajolika, situacija i likova. Predstava je isprepletena hrvatskim narodnim motivima, narodnom glazbom i brojalicama, što je čini dodatno vrijednom. Vjerujem da ćemo se još dugo sjećati veselog društva i njihovih čudnovatih zgoda, a dobrog, vrijednog i poštenog Hlapića zauvijek nositi u srcu.

Nataša Deklman

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.