Hej, i ja sam tu!

U ponedjeljak, 27. veljače 2017. godine, učenici 7. i 8. razreda uputili su se u Dom kulture Popovača gdje su mladi glumci Narodnog sveučilišta ”Sesvete” i Gimnazije Sesvete za njih priredili mjuzikl ”Hej, i ja sam tu”. Mjuzikl ”Hej, i ja sam tu” osmišljen je radi pomoći  mladima s ciljem osvješćivanja o suvremenim problemima njihove generacije i poticanja sposobnosti kontrole neprihvatljivog i neprimjerenog ponašanja te kako se nositi s negativnim emocijama i kako pomoći jedni drugima.

Ovaj mjuzikl bio je izvrstan način kako učenicima približiti problem vršnjačkog nasilja koje se ne pojavljuje samo u fizičkom, već i u verbalnom obiku. Žugec i Ante primjer su djece koje su žrtve vršnjačkog nasilja, jedan zbog debljine, a drugi zbog nesigurnosti u samoga sebe. Ovaj mjuzikl progovara o toj temi iz perspektive samih vršnjaka koji mogu podijeliti iskustva, dati savjete i pomoći. Srednjoškolac Domagoj Topić ujedno je scenarist, režiser i glumac u predstavi, a odličnoj glumačkoj postavi pridružuju se Sara Šimunić, Antonia Žaja, Ena Beč, Ante Pašalić, Ivica Žugec, Tomo Šušković te Klara Fiolić. Glumci su pokazali i odlične pjevačke sposobnosti koje su učenici nagradili velikim pljeskom. Pljesak nije izostao niti na kraju mjuzikla, a neki učenici su uhvatili i priliku slikati se s glumcima.

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.