Igračke na satu engleskog jezika

Učenici petih razreda (Va i Ve) radili su na projektu o igračkama koje bi rado imali. Formirali su heterogene grupe od dvoje ili troje učenika. Mogli su prezentirati svoje radove u bilo kojem obliku; pomoću slika, postera, PowerPoint prezentacije, maketa, filma, zvuka. Svaki član grupe bio je nositelj određenog zadatka: pisanje, usmeno prezentiranje , rad na vizualnom dijelu. Dobili smo robota koji proizvodi bombone viskog jedan metar, bocu mlijeka u obliku auta, zanimljive prezentacije i postere. Neobičan i vrlo originalan način prezentacije napravili su učenici V. e razreda, Kristijan Jalšić, Filip Juretić i Ivan Turina. Njihov rad zove se Fortix – only friend for you.

Riječi pjesmice

Fortix:
If you don’t like Maths, I can be your pet,
If you don’t like school, now it is cool,
if you don’t like studying, say stop, stop,
put your hands up and I will help you, I will help you.

If you don’t like cheating,
cheating is like chocolate eating,
you can’t, you can’t stop
put your hands up
and I will help you, I will help you.

If you don’t like laughing and things are bad,
you put me next to your heart red.
I work only if you are good.
Let on radio be love mix.
Goodbye
your friend Fortix.

Snježana Pavić

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.